- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 7681
Již od roku 2008, kdy se slavilo 200 let od založení Mariánských Lázní, vystupují žáci ZUŠ Fryderyka Chopina v celodenním programu na kolonádě. Letos, stejně jako v předchozích letech, hrál žesťový soubor pod vedením
Josefa Koreise nejprve na slavnostní mši. Dále zde účinkovali pedagogové ZUŠ Lenka Čechová a Petr Čech (varhany a klarinet) a Izabela Tomiová (zpěv).
Po slavnostní mši žesťový soubor dodával lesk samotnému svěcení pramenů na kolonádě. Nedělní program zahájil DOM s mažoretkami (dir. Josef Koreis a vedoucí mažoretek Hana Nováková). Po krátkém programu před hotelem Bohemia orchestr s mažoretkami odvedl průvod hostů a návštěvníků města na kolonádu, kde zahrál více než hodinový program. Odpoledne pak vystupoval smyčcový soubor (um. ved. Petr Šustek), soubory flétnový a hornový (um. ved. Karel Hovorka). Nejen průvodním slovem, ale také poezií zpestřily program žákyně literárně dramatického oboru pod vedením Aleny Hálové. Dále se v průběhu odpoledne představil folklórní soubor Rozmarýnek ( um. ved. Slavomír Országh, Lenka Gaierová a Irena André) a jazové soubory NBS a EJO pod vedením Tomáše Sticha. V průběhu odpoledního programu se na kolonádě mohly realizovat děti ve výtvarné dílně, kterou vedly výtvarnice ZUŠ Kristýna Harantová, Marta Nyklesová, Yevgenia Opalko a Martina Voříšková.
Ke všeobecně zdárnému a příjemnému průběhu celé akce letos přispělo příjemné počasí a skvělá spolupráce účinkujících učitelů a žáků, podpořená logistickým zajištěním akce. O to se postaral Petr Šustek. Zdárnému průběhu velmi ppřispěla i spolupráce se zkušeným a pohotovým zvukařem, panem Jiřím Fáměrou.

Tradiční pořad se letos konal v Městském divadle Mariánské Lázně ve čtvrtek 24. dubna. Dopoledne zaplnili Městské divadlo žáci mariánskolázeňských škol. Na podiu se vystřídali jejich spolužáci. Jednalo se o vystoupení souborů, ale také sólistů. Mezi těmi především zaujali dva vítězové mezinárodních soutěží, kteří ovládají hru na více nástrojů. Na klavír a na violoncello zahrál Jaroslav Skalka. Ten si připravil na každé svoje vystoupení jiný program. Na jeho violoncellovém vystoupení jako host programu výborně spolupracovala jeho starší sestra Klára Skalková, studentka vysoké školy ve Vídni. Společně připravili krásný program z díla Josefa Suka a Gagriela Faure. Další špičkové sólové výkony předvedl Sebastian Cretan nejprve na pozoun a potom na baryton. O bezchybný doprovod se postaral jeho otec Olimpiu Cretan. Sebastian Cretan i Jaroslav Skalka hráli zpaměti a s velkou jistotou. Posluchačům tak připravili krásný zážitek.