- Podrobnosti
- Napsal Mgr. Marta Sojková
- Kategorie: Výtvarný obor
- Zobrazení: 5268
"Kdy zase bude výstava? Musíme se pochlubit obrázky, vždyť se nám už ani nevejdou do skříně!" Takové dotazy zaznívaly z dětských úst již od prosince loňského roku a tato popíchnutí nemohla zůstat bez odezvy. Proto se v úterý 11. února uskutečnila v prostorách Městského divadla vernisáž výstavy pololetních prací žáků výtvarného oboru. Prezentovaly se třídy K. Slukové, M. Sojkové a M. Nyklesové skrze všechny věkové kategorie. Každá skupina zde předvedla pouze zlomek své práce vzhledem ke kapacitě výstavních prostor. K vidění jsou zde díla od drobnějších kresebných či grafických prací, přes kombinované techniky až po rozměrné malby s rozličnými náměty (např. studie koření, ilustrace k pohádce či záznam snu v surrealistickém pojetí). Ve vitrínách samozřejmě nechybí ukázka z umu keramiků. Pro mnohé - zvláště nejmladší děti - to byla výstava vůbec první, což dodalo celé akci slavnostní atmosféru, o kterou se také nemalým dílem postaral kytarový soubor T. Honzírka se svým vystoupením. Výstava potrvá až do 10. března a je přístupná v době konání divadelních představení. Srdečně zveme! -fotogalerie-

Posledních pár volných míst lze obsadit v úterní keramice (15:50 - 18:05). Zájemci starší osmi let se pod vedením Kristýny Slukové seznámí se základy keramické tvorby či točením na kruhu. Děti prostřednictvím drobných etud či haptických cvičení naleznou vztah k materiálu a postupně se naučí v jeho intencích výtvarně uvažovat. Své výtvory samozřejmě vyzdobí glazurami či engobou a vypálí v keramické peci. Marta Sojková ve čtvrteční třídě přípravného studia (13:20 - 15:15) ráda přivítá ještě pár předškoláků nebo prvňáků, kteří se nebojí vzít do ruky štětec, barvy, nůžky či lepidlo. Společně vytvoříme mnoho obrázků či prostorových objektů na motivy pohádkových příběhů, každodenních situací nebo zkrátka popustíme uzdu své fantazii. Velký důraz je kladen také na rozvíjení pozitivních vztahů mezi žáky díky skupinovým pracím. Výuka částečně čerpá z myšlenek artefiletiky, kdy se zaměřujeme na samotný prožitek z vlastní tvorby. Děti lze přihlásit až do 23.9.2013 nejlépe osobně ve třídě výtvarného oboru (nutno vyplnit přihlášku). Budeme se na vás těšit při společných setkáních :-)!