- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Orchestry
- Zobrazení: 6581
Pódium ve zcela zaplněném Městském divadle patřilo v sobotu odpoledne 28. března Dechovému orchestru mladých a mažoretkám. Konal se tradiční jarní koncert. Scénář koncertu vymysleli sami členové souboru. Celý koncert byl moderovám jako fotbalový zápas a průvodci koncertem Adéla Sedláčková a Miroslav Kiprý (jinak členové Dom) scénář průvodního slova dokonale využili ve prospěch programu. Ná pódiu nechyběl ani ukazatel skóre utkání, které se v průběhu odpoledne měnilo.V rámci koncertu se představili také sólisté – ve skladbě Václava Vačkáře Tři bratři hráli sólo Lenka Hůrková na klarinet, Klára Dedková na trubku a Vojtěch Pták na pozoun. Druhá polovina koncertu patřila kromě hudebníků také mažoretkám. Jejich nová vedoucí Mgr. Petra Koreisová dala v rámci koncertu příležitost také nastupující generaci mažoretek, což přispělo k pestrosti programu. V rámci druhé poloviny koncertu byli publiku představeni úspěšní žáci školy, posluchači si vyslechli informace ke slavnostnímu otevření nové budovy a pak už se program koncertu rozeběhl do finále. Na celém sobotním programu byla znát pečlivá příprava účinkujících a zejména vedoucích souboru. Proto patří dirigentovi Dom a vedoucí mažoretek Josefu a Petře Koreisovým za sobotní výkon jejich souborů poděkování. -fotogalerie-

přímořském městečku Budva.19. června jsme v odpoledních hodinách vyjeli na dlouhou, dvaadvacetihodinovou cestu autobusem. Okolo oběda jsme byli ubytováni ve čtyřhvězdičkové ville. Snídaně a večeře formou bufetových stolů,pro nás bylo připraveno v 600m vzdáleném hotelu u moře. Díky tomu,jsme ochutnali spoustu místních specialit,např. koláč zvaný “ravanija”. Ráno po snídani , jsme se převezli lodí na nedaleký ostrov St. Nikola, přezdívaný místními obyvateli “Hawaii”. Na nafukovacím člunu ve tvaru jednorožce jsme potom brázdili zátoky ostrova. Moc se nám zalíbilo průzračné moře a pláže, plné kamínků. Další den jsme se šli podívat do úzkých středověkých uliček Starého Města (Stari Grad), odkud jsme vystoupali na zříceninu pevnosti Fort Mogren. Z vrcholku bylo vidět celé město, špičky hor, které ho obklopovaly i azurové moře. Každý den jsme však také pravidelně zkoušeli,a to buď na nádvoří našeho ubytování,nebo u nedalekých sousedů,abychom vzorně reprezentovali nejen naše město,ale také celou naší zemi. Poslední den, byl dnem vystoupení . Festival začal 2 km průvodem k citadele. Na místě vystoupily soubory. z Moldávie, z Bulharska, z Polska a ze Slovenska. Při vystoupení jsme vydali z nás to nejlepší a publiku se náš český folklor velmi zalíbil. Na konci jsme si vyměnili