- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 3992
11. června 2015 se od 18 hodin konal v sále školy absolventský koncert. Byl hodně zajímavý, už proto, že tři ze čtyř absolventů tohoto večera si vybrali hudbu jako svoje budoucí povolání a budou pokračovat ve studiu na konzervatoři. Na koncertě vystoupili klarinetista Jan Podlucký (třída J. Babičky), kytaristka Eliška Dedková (A. Kotlar), a zpěvačky Izabela Tomiová a Dagmar Hladíková (obě ze třídy O. Cretana). Všichni jmenovaní mají za sebou bohatou hudební historii. Spolupracují s často vystupujícími soubory a jejich hudební aktivity se zdaleka neomezují na školou předepsané povinné činnosti. Jan Podlucký funguje už řadu let jako velice platný člen dvou folklórních souborů (Marjánek, Rozmarýnek). Eliška Dedková má za sebou desítky vystoupení v kytarovém kvartetu i řadu velice úspěšných sólových vystoupení. Dagmar Hladíková i Izabela Tomiová byly vždy ozdobou reprezentativních vystoupení žáků školy (Děti dětem, vánoční koncerty, kolonáda plná hudby atd.) I na jejich absolventském vystoupení byla znát zkušenost. Ta dodala jejich poslednímu koncertu ve škole jistotu a punc profesionality. Nezbývá, než našim absolventům popřát hodně štěstí v životě. A naší škole dobré nástupce těchto skvělých žáků....-fotogalerie-

9. června 2015 byla zahájena v Městském divadle výstava s názvem "Krajina Blatenska". Své fotografie zde vystavuje úspěšný fotograf Pavel Hanzlík, který získal řadu ocenění a vystavuje po celém světě. Vernisáž výstavy obohatili svým vystoupením kytaristé Nguyen Hoang Chinh a Patrik Novák ze třídy Tima Honzírka.
řeč“. Avantgardní večer složený z básní českých autorů, recitace Jana Kačera, Roberta Neuberta a Nely Boudové a jedinečná atmosféra v prostorách budovy Malostranské besedy byl pro všechny účinkující velkým přínosem po stránce taneční, herecké, hudební, výtvarné, ale také po stránce rozšiřování všeobecného kulturního obzoru.Své zkušenosti s propojováním tance a poezie měly žákyně tanečního oboru už ze spolupráce s Robertem Neubertem v rámci festivalu Goethův podzim. Představení „Krásná řeč“ bylo pro tanečnice příležitostí navázat na tuto zkušenost a rozvíjet portfolio svého tanečního umění dalším směrem.Přednášené básně byly podmalovány nejen dramatickými gesty a choreografiemi Barbary Mikyskové tančenými vybranými žákyněmi tanečního oboru, ale také krátkými hudebními vstupy tanečnic, které jsou zároveň také žákyněmi hudebního oddělení ZUŠ (A. Suchánková ze třídy L. Čechové-flétna, K. Šmejdová ze třídy E. Hesové- housle).Vše bylo navíc ještě zachyceno v pracích výtvarnice Lucie Vanišové, žákyně M. Nyklesové, která po celý večer přímo na místě, před pražským publikem, „převáděla na papír“ jednotlivé tematické bloky.
Tradiční představení Základní umělecké školy Fryderyka Chopina „Děti dětem“ se letos konalo 2. 6. 2015.V představení účinkovalo skoro dvě stě žáků školy. Většina žáků vystoupila na jevišti mariánskolázeňského divadla s hudebními soubory nebo v choreografiích tříd tanečního oddělení. Výjimkou byl sólový výstup desetileté Klárky Skalkové ve hře na klavír. Publikum, které tento den třikrát zaplnilo hlediště divadla, provázeli pořadem starší žáci dramatického kroužku paní Aleny Hálové, ředitelky ZŠ Úšovice. Dramaturgii pořadu zajistila Barbara Mikysková.
Nguyen Hoang Chinh (Slavomír Országh), klarinetisté Tadeáš Šorejs, Lenka Hůrková a Aděla Tamoková (Petr Čech) a zpěvačky Izabela Tomiová, Hana Přikrylová a Dagmar Hladíková (Olimpiu Cretan). Vzhledem k soutěžním výsledkům bylo jasné, že koncert bude posluchačsky zajímavý. Všichni vystupující potvrdili svoji úroveň a publikum se tak mohlo těšit ze zajímavých výkonů žáků, kteří patří v naší škole k nejlepším. Svými klavírními výkony pomohli při klavírní spolupráci sólistům klavíristé z řad pedagogů, Tomáš Vašinka, Olimpiu Cretan a Marie Skalková.
V minulém týdnu se vybraní žáci ze třídy Olgy Vohnoutové a Jiřího Jílka setkali se seniory ze Svazu důchodců České republiky v Mariánských Lázních. Setkání proběhla hned dvě, 12. a 13. května, a to přímo v klubovně Svazu na Hlavní ulici. Děti seniorům předvedly své dovednosti na elektrický klavír, zobcovou flétnu a akordeony. Za své vystoupení byly následně odměněny vřelým potleskem. Celý odpolední program žáci zakončili předáním přáníček k příležitosti Dni matek. Přáníčka vyrobili žáci výtvarného oddělení ze třídy paní učitelky Kristýny Harantové.