- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Komorní smyčcový soubor
- Zobrazení: 5399
V sobotu 30.11.2013 se v Lázních Kynžvart konal první ze série adventních koncertů, kde účinkují žáci naší školy. V Kynžvartě to byl soubor zobcových fléten pod vedením Karla Hovorky, který v rámci koncertu hrál jak samostatně, tak spolu s pěveckým sborem. Na koncertě účinkoval pěvecký sbor Cantamus pro gaudio pod vedením Lenky Čechové, sopranistka Lenka Gaierová a Petr Čech - sopránový saxofon. V neděli zahájil sérii čtyř adventních koncertů ve Velké Hleďsebi Komorní smyčcový soubor vedený Evou Smrčkovou a flétnisté ze třídy Hany Strejčkové. Ve druhé části koncertu se představil Žesťový soubor s vedoucím Josefem Koreisem. Žesťový soubor ještě vystoupil na rozsvěcení vánočního stromu ve Valech v 16,30. Všechny koncerty byly dobře navštívené a vystupujícím přálo (alespoň v rámci možností) počasí. Celá řada vystoupení čeká soubory školy na nadcházejících vánočních trzích. Nezbývá tedy než si přát, aby mírné počasí vydrželo i na začátku prosince. - fotogalerie -

posluchači možnost slyšet klarinet, zpěv, kytaru a tři tria v různých nástrojových obsazeních: tři flétny, tři kytary, dvoje housle s klavírem. Koncert zakončilo duo - kontrabas a klavír.
V neděli 10.11. se uskutečnil další kytarový koncert ve Waldsassen. V klášterním kostele vystoupili studenti profesora Wolfganga Gutmana z university Mozarteum Salzburg a kytarový soubor vedený Timem Honzírkem ze ZUŠ F.Chopina v Mariánských Lázních.Více jak 200 posluchačů v příjemném prostředí klášterního kostela vyslechlo skladby od dob renesance po současnost a také latinskoamerické tance obohacené tóny zobcových fléten s doprovodem rytmických nástrojů.
hudba různých stylových období pro různé nástroje. Další podvečer se bude konat v pondělí 25. listopadu.
Téměř každý měsíc vystupují žáci ZUŠ F.Chopina na hudebních podvečerech v sále školy. 23. října vystupovali na koncertě hlavně instrumentalisté. Byli mezi nimi žáci připravující se na klavírní soutěž, ale také hráči na dechové a smyčcové nástroje. Úvod koncertu patřil varhanům a Bachovi. Svoje první vystoupení měla akordeonistka Petra Butorová.
ZUŠ F. Chopina vystupují pravidelně. Tentokrát se však skutečně jednalo o slavnostní záležitost, protože vystoupení se konalo poprvé ve zrekonstruovaném prostoru. Pan ředitel ing. Bláha změnil dispozici prostoru tak, že sál může sloužit nejen jako jídelna, ale zlepšily se podmínky pro vystupování a společenské akce. Všichni přítomní mohou dobře sledovat účinkující. Na koncertu vystoupili sólisté - instrumentalisté a pěvecký sbor Canzona. Během vystoupení byli představeni kromě účinkujících také jejich učitelé. Celé vystoupení bylo velmi příjemné nejen hezkými výkony žáků, ale i přátelskou atmosférou, kterou dětem vytvořili pozorní posluchači.
Pravidelně na konci září vystupují žáci naší školy v evangelickém kostele. Není to náhoda - jedná se o krásný prostor s dobrou akustikou a s historicky cennými varhanami, na které koncertoval např. Albert Schweitzer. V programu vystoupila varhanice a flétnisté ze třídy L. Čechové, soubor zobcových fléten ze třídy K.Hovorky a kytaristé ze třídy T.Honzírka. Publikum na koncertě bylo pozorné a účinkující byli odměněni za své výkony přátelskou atmosférou i zaslouženým potleskem.