- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 4623
31.3. 2015 v 15 hodin byla slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná budova bývalé Obchodní akademie pro ZUŠ Fryderyka Chopina. Otevření nové budovy je úspěšným zakončením usilovné práce mnoha lidí, kteří dokázali najít společnou řeč a společnými silami realizovat v mnoha ohledech ideální řešení především pro žáky školy, ale také pro jejich rodiče a v neposlední řadě také pro učitele. Budova prošla rozsáhlou rekonstrukcí, zdrojem financování stavby byly peníze za prodej původní budovy školy v Ibsenově ulici a také dotace z fondů Evropské unie. V úterý 31. března se před 15. hodinou dostavili představitelé města, starosta Ing. arch. Vojtěch Franta a bývalý starosta pan Zdeněk Král, aby přestřižením pásky symbolicky předali budovu novým uživatelům. Slavnostní otevření školy fanfárami ozdobil Žesťový soubor pod vedením J. Koreise a v hudebním sále školy návštěvníky přivítal Kytarový soubor (vedoucí T. Honzírek). Po projevech starosty Ing. Vojěcha Franty a bývalého starosty Z. Krále poděkoval všem aktivním účastníkům rekonstrukce školy za skvělou spolupráci a za podporu ředitel školy Mgr. Petr Čech. Po slavnostních fanfárách měli všichni návštěvníci možnost prohlédnou si celou budovu. Celá akce byla zakončena krátkým přátelským setkáním aktivních účastníků rekonstrukce školy, včetně vedení města i pracovníků zúčastněných odborů města a firem, které se na rekonstrukci podílely. -fotogalerie- (foto L. Čechová) - video-

Pódium ve zcela zaplněném Městském divadle patřilo v sobotu odpoledne 28. března Dechovému orchestru mladých a mažoretkám. Konal se tradiční jarní koncert. Scénář koncertu vymysleli sami členové souboru. Celý koncert byl moderovám jako fotbalový zápas a průvodci koncertem Adéla Sedláčková a Miroslav Kiprý (jinak členové Dom) scénář průvodního slova dokonale využili ve prospěch programu. Ná pódiu nechyběl ani ukazatel skóre utkání, které se v průběhu odpoledne měnilo.V rámci koncertu se představili také sólisté – ve skladbě Václava Vačkáře Tři bratři hráli sólo Lenka Hůrková na klarinet, Klára Dedková na trubku a Vojtěch Pták na pozoun. Druhá polovina koncertu patřila kromě hudebníků také mažoretkám. Jejich nová vedoucí Mgr. Petra Koreisová dala v rámci koncertu příležitost také nastupující generaci mažoretek, což přispělo k pestrosti programu. V rámci druhé poloviny koncertu byli publiku představeni úspěšní žáci školy, posluchači si vyslechli informace ke slavnostnímu otevření nové budovy a pak už se program koncertu rozeběhl do finále. Na celém sobotním programu byla znát pečlivá příprava účinkujících a zejména vedoucích souboru. Proto patří dirigentovi Dom a vedoucí mažoretek Josefu a Petře Koreisovým za sobotní výkon jejich souborů poděkování. 
V letošním školním roce se po třech 3 letech opět konají soutěže ve hře na dechové a lidové nástroje, ve zpěvu,
v komorní hře smyčců a soutěže žáků tanečního oboru. Pro naši školu se jedná o rok mimořádně úspěšný. Naši žáci získali v konkurenci 21 uměleckých škol Karlovarského kraje kromě druhých a třetích míst 11 prvních cen. Ve zpěvu vyhrály první ceny Zora Švejnohová, Izabela Tomiová, Hana Přikrylová a Vít Vaník ze třídy O. Cretana. Ve hře na trubku zvítězili v krajské soutěži Oldřich Vlasák a Klára Dedková (třída J. Koreise), ve hře na klarinet Lenka Hůrková, Tadeáš Šorejs a Adéla Tamoková (třída P. Čecha), ve hře na flétnu Denisa Doffková (třída L.Čechové), ve hře na dudy Nguyen Hoang Chinh (třída S. Országha) a v komorní hře smyčců Komorní smyčcový soubor ze třídy E. Smrčkové.Na základě bodových průměrů a časových limitů pro jednotlivé obory budou Mariánské Lázně a Karlovarský kraj na celostátní soutěži reprezentovat Z. Švejnohová, I. Tomiová, H. Přikrylová, L. Hůrková, T. Šorejs a Nguyen Hoang Chinh. Krajské kolo taneční soutěže bylo o týden posunuto, také tam máme svoje „želízko v ohni“ v podobě 4 choreografií (třída B. Mikyskové ). Nezbývá tedy než držet palce stejně jako v případě našich účastníků v celostátní soutěži. 
20. ledna v 17 hodin se v sále ZUŠ konal první hudební podvečer roku 2015. Byl poznamenán onemocněním několika žáků. V pozitivním smyslu podvečer ovlivnily blížící se soutěže, a tak mohli posluchači slyšet zajímavý repertoár jak pro instrumentalisty, tak pro zpěváky.
Poslední hudební podvečer roku 2014 se konal v sále školy 18. prosince od 17 hodin. Vystoupilo šest účinkujících. Ačkoliv se nehrála vánoční hudba, atmosféra Vánoc byla cítit. Zněla hudba starých mistrů a ta se k Vánocům hodí. Zdaleka se nejednalo o poslední vystoupení našich žáků v roce 2014. Ještě v pátek 19. prosince se v sále školy konalo vystoupení žáků Lenky Gaierové, 23. prosince v Domově pro seniory vystoupili žáci Vladimíra Sahánka a Zdeňka Pešky a na Štědrý den vystupoval Žesťový soubor s vedoucím Josefem Koreisem na různých místech ve městě i v okolních obcích, aby koledami přispěl k vánoční atmosféře.
Pravidelně chodí naši učitelé se svými žáky zahrát seniorům do Domova pro seniory v Úšovicích. Nejméně jednou za měsíc se na koncertech představují jednotlivci i soubory. Pomyslným vrcholem celoroční spolupráce bývá už pravidelně vánoční vystoupení. Toho se účastní několik učitelů, sólistů i souborů. Stejně jako v minulých létech i letos na tomto koncertě, který se konal ve středu 17. prosince, zazněly skladby z vánočního koncertu v Městském divadle. Zpíval pěvecký sbor Canzona, zazněl sólový zpěv, hrál akordeonový soubor Accord a folklórní soubor Rozmarýnek.