- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 5032

Tobrmann, místostarosta Jiří Chval a vedoucí odboru školství Ing. Dagmar Nováková se svými spolupracovnicemi. Na koncertě byla také řada dalších pro školu významných hostů. Jednalo se o zástupce organizací, s kterými ZUŠ úspěšně spolupracuje. V rámci koncertu byl posluchačům představen nový koncertní klavír. V dílech J.S.Bacha a Josefa Suka sólový klavír předvedla absolventka plzeňské a pařížské konzervatoře a Akademie pro starou hudbu v Basileji, učitelka ZUŠ F. Chopina Marie Skalková. Ta také seznámila posluchače s technickými parametry nástroje. Dalšími vystupujícími byli bývalí žáci ZUŠ F.Chopina, kteří se rozhodli pro profesionální kariéru. Technicky náročnou sonátu od M.Castelnuovo-Tedesca virtuozně přednesl Pavel Cuchal. Tento nadějný kytarista v současnosti studuje na Vysoké škole F.Liszta v německém Výmaru. Další sólistkou byla pěvkyně Hana Martínková – Žárová, absolventka AMU. V jejím podání si posluchači mohli vyslechnout čtyři árie od G.Pucciniho, P.Mascagniho a A.Dvořáka. Klavírního doprovodu se ujal Olimpiu Cretan, absolvent zpěvu a sbormistrovství z vysoké školy v Bukurešti a dirigování z vysoké školy v německém Výmaru, který od září 2009 působí jako učitel zpěvu a sbormistr na ZUŠ Mar. Lázně. O efektní závěr koncertu se postaral violoncellista Petr Skalka. Tento bývalý žák ZUŠ F. Chopina studoval v Plzni a poté na Akademii pro starou hudbu ve švýcarské Basileji. Na základě zájmu prof. C.Coina pracuje P.Skalka na této vysoké škole jako odborný asistent. Vedle pedagogické činnosti se věnuje také rozsáhlé činnosti koncertní – jako sólista i člen dnes už renomovaných komorních souborů. S těmi dosáhl řady významných mezinárodních ocenění. K vrcholům jeho kariéry patří pozvání ke koncertu do kongresové knihovny ve Washingtonu, kde vystoupil jako sólista, opět s vynikajícím ohlasem. Petr Skalka zahrál nejprve sólové skladby J.S.Bacha, koncert ukončil Boccheriniho sonátou za doprovodu Marie Skalkové. Skvělý ohlas získal nejen virtuózní interpretací, ale také zajímavým, poutavým a přitom zábavným průvodním slovem. - fotogalerie- ( foto Ing.Miroslav Svítek )
.

24. 12. 2009 již poněkolikáté vystoupil instrumentální soubor Sambalita na štědrovečerním koncertu v hotelu Richard. V letošním hodinovém vánočním programu se představili i noví členové souboru, hráči na zobcové flétny Lada Kabíčková a devítiletí Lucka Karolíková s Ondrou Polákem, kteří zvládli nacvičit celý náročný repertoár za obdivuhodně krátkou dobu dvou měsíců. Kromě světoznámých vánočních skladeb a českých koled zazněly i temperamentní latinskoamerické melodie, které jsou hlavním pilířem repertoáru souboru. Koncert moderovala ve dvou jazycích sólistka na akordeon J. Sahánková. Svými sóly nadchl publikum i hráč na saxofon V. Ležatka. Velký dík patří panu E. Štůlovi, který z koncertu pořídil fotografie.
Koncertem provázela Martina Konečná, v německém jazyce Dipl. Mus. O. Cretan. Rozmarýnek připravili Mgr. M. Provázková, Dipl. Mus. O. Cretan a Slavomír Országh. Posluchači mohli na koncertě kromě Rozmarýnku slyšet také soubory složené jak ze zobcových, tak příčných fléten.
zahrát vážnou hudbu a vánoční repertoár. Vystoupením provázel a vánočním vyprávěním program obohatil ing. Petr Bořil.
V sobotu 19. prosince se v sále Společenského domu Casino konal tradiční vánoční koncert Velkého akordeonového orchestru. Koncert měl dvě části. V první se předvedl především orchestr a vystoupili také hosté. Tím nejvýznamnějším byl trumpetista České filharmonie Jaroslav Halíř. Druhá část programu byla věnována vánočnímu repertoáru. Ve druhé části se k orchestru přidal sbor Skřivánci z jihu pod vedením Mgr. E. Smutné. Všichni účinkující byli na koncert výborně připraveni, orchestr pod taktovkou A.Smutného odvedl skvělý výkon. Průvodním slovem provázeli Kateřina Märzová a Mgr. Petr Hála. Všem účinkujícím včetně zvukaře (V.Smutný) patří poděkování za příjemný zážitek, který vánočním koncertem plnému sálu posluchačů připravili.
V úterý 15. prosince se v 17 hodin konal v sále ZUŠ vánoční koncert. V úvodu zahrál posluchačům koledy žesťový soubor. I další program byl převážně věnován souborům, na programu byla především hudba starých mistrů a vánoční hudba.
Nejen v sobotu 5. 12. 09 bylo možné na kolonádě potkat svatého Mikuláše v doprovodu jeho věrného anděla a čertiska. I on přijal pozvání na adventní setkání, pořádané již potřetí. V sobotu se procházel okolo našeho stanu, ve kterém jsme s našimi žáky ( výtvarný obor ZUŠ F.Chopina) připravili odpolední workshop. Děti i dospělí si mohli z přírodních materiálů vyrobit vánoční figurky andělů, oveček, pastýřů, nebo ozdobné kolíčky na dárky…