- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 6390
Ve středu 22. 1. byla zahájena série letošních koncertů ZUŠ věnovaných klientům mariánskolázeňského Domova pro seniory. Úvodní role se ujali kytaristky a kytaristé ze třídy T. Honzírka, kteří se představili jako sólisté i
jako souboroví hráči. Vystoupení kytaristů všech věkových kategorií se prolínala se zvukem zobcové flétny, o který se postarala žákyně ze třídy L. Čechové. Ta ji také na klavír i flétnu doprovázela. Přijemně zaplněnou prostorou se nesly lidové písně, tance z doby renesanční, barokní i té současné a také ukázky z kytarové tvorby autorů 19. a 20. století. Závěr koncertu patřil společnému komornímu muzicírování všech muzikantů. Obyvatelé Domova vytvořili jako vždy krásnou atmosféru a hudebníky štědře odměňovali srdečným potleskem. -fotogalerie-

27. ledna se v hudebním sále školy konal první hudební podvečer v roce 2025. Posluchači měli možnost slyšet převážně vážnou hudbu. Na koncertě kromě klarinetu, zobcové flétny, klavíru, houslí a dud zněl také zpěv. Hudební vystoupení bylo obohaceno vystoupením žákyň LDO.V jejich podání si posluchači mohli poslechnout poezii Jana Skácela.