- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 2295
V květnu se v hudebním sále školy konaly dva hudební podvečery. Vystupovali hráči na dechové a smyčcové nástroje. Také soubory, na obou koncertech klarinetové, na druhém koncertu pak také klavírní soubor. Součástí druhého koncertu bylo ybsolventské vystoupení kytaristky Markéty Pajerové, která ukončila studium kytary absolvováním 4. ročníku 2. cyklu a jako členka kytarového souboru absolvovala během svého studia se svými spolužáky řadu úspěšných vystoupení. Druhý hudební podvečer ukončilo hudební vystoupení spojené s tancem. Žákyně ze tříd Sandry Biňovcové a Ireny André společně vystoupily se skladbou Jana Jiráska s názvem "Zejtra moje svatba bude". -fotogalerie-

Do ústředního kola soutěže na klavír postoupila Adriana Müllerová. Svoji pozici z Karlovarského kraje dokázala potvrdit a z ústředního kola soutěže v Praze si přivezla 3. cenu. Dalším zástupcem naší školy na této soutěži byl Jaroslav Skalka. Ten je již zkušeným hráčem na soutěžích, má za sebou řadu i mezinárodních úspěchů v podobě
titulu laureáta a prvních cen. V ústředním kole klavírní soutěže získal druhou cenu. O několik dní později reprezentoval naši školu a Karlovarský kraj v ústředním kole soutěže ve hře na violoncello. Na této soutěži získal první cenu a zvláštní cenu poroty za mimořádný interpretační výkon. Poprvé v historii školy získal tedy jeden žák v jedné soutěži během jednoho roku dvě ceny ve zcela odlišných oborech. Gratulujeme!