- Podrobnosti
- Napsal Barbara Mikysková Ph.D.
- Kategorie: zprávy z tanečního oddělení
- Zobrazení: 5226
Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádala letos již druhý ročník festivalu „Taneční učitelé roku“. Odborná mezinárodní porota vybrala do finálového představení práce třinácti
choreografů-pedagogů z celé České republiky, mezi nimi také choreografii B. Mikyskové „Bubnování“ interpretovanou žáky 6. a 7. ročníku tanečního oddělení mariánskolázeňské ZUŠ (J. Bielková, E. Bočkor, S. Kandráčová, B. Kubová, K. Kuglerová, B. Mucinová, N. Pazderová, K. Ryzáková, K. Skřivanová, A. Suchánková, D. Wenzlová).
Žáci tanečního oddělení tak měli možnost díky Tanečnímu centru Praha vystoupit před odborným publikem, využít světelný park sestavený na míru tanečním vystoupením a poznat tak potenciál působení tance na profesionálně osvětleném divadelním jevišti.
Velkým obohacením pro žáky byla také možnost sledovat práci (zkoušky a představení) jejich vrstevníků z konzervatoře, kteří v rámci večera rovněž vystupovali.
Představení finálových choreografií se konalo 10. 6. v divadelním sále Městské knihovny v Praze.
Pětičlenná porota finálového večera složená z vedoucí katedry tance AMU, pedagogů taneční konzervatoře a tanečních kritiků v závěru večera vybrala a ocenila mezi prezentovanými choreografiemi právě mariánskolázeňské „Bubnování“ !

V pondělí 9. května se sešli zpěváci ze tříd Ivany oblištilové a Miroslava Bartoše s tanečníky ze třídy MgA. Barbary Mikyskové v Městském muzeu. Koncert byl sestaven z celkem 21 čísel, 18 pěveckých a 3 tanečních. Během večera se publiku představilo dohromady 46 žáku ZUŠ. Na celém vystoupení spolupracoval klavírista Tomáš Vašinka. Akce se mohla uskutečnit díky vstřícnosti vedení Městského muzea - ředitele ing. Jaromíra Bartoše a byla motivována snahou vedení ZUŠ o možnost častější prezentace práce tanečního oddělení školy.