- Podrobnosti
- Napsal MgA. Kristýna Harantová
- Kategorie: Výtvarný obor
- Zobrazení: 7948
Letošní školní rok jsme pořádali hned dvě výstavy najednou. Kromě závěrečné výstavy žáků výtvarného oboru byla 6. června 2025 zahájena výstavu z prací absolventů výtvarného oboru. Na výstavě jsou k vidění práce žáků, kteří dokončili 7. ročník prvního stupně nebo 4. ročník druhého stupně. Jedná se o práce celkem dvanácti našich absolventů. Kromě samotných absolventských prací vystavují žáci i svá starší díla, jedná se o průřez jejich dosavadní tvorby u nás. Výstava absolventských prací stále probíhá až do konce srpna v SetKavárně Domu Chopin. Můžete ji navštívit každý den, kromě pondělí a úterý. -fotogalerie-

Téma „Naruby“ je hravé téma a žáci jej tak i uchopili. Výtvory žáků byly shrnutím jejich plošné i prostorové práce za celý školní rok, a tak jste na výstavě mohli najít i různá jiná témata. Návštěvníci výstavy mohli zhlédnout jak malby, kresby, grafiky a keramické výrobky, tak plastiky z různých netradičních materiálů. Na zahájení výstavy se také promítaly krátké animované filmy žáků multimediální tvorby. Výtvarný obor ZUŠ Fryderyka Chopina navštěvuje více než 170 žáků od pěti do osmnácti let, proto se jednalo o opravdu opravdu bohatou podívanou. Výstava proběhla v Domě Chopin Mariánských Lázní 6. do 23. června 2025. Zahájena byla 6.června v 17.hodin vernisáží.