- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 3728
Spolupráce našeho dechového orchestru a mažoretek s německými hudebníky vyvrcholila v pátek 19. ledna společným koncertem v německém Mitterteichu. Na koncertu se podíleli z německé strany členové několika německých souborů, které pro společný česko německý projekt spojil dirigent a hudební nadšenec Markus Werner. Hudebníky a mažoretky z české strany na projekt připravili Josef a Petra Koreisovi. Před koncertem se konala poslední společná zkouška v multifunkční hale v Mitterteichu. Koncert začal ve 20 hodin. Programem provázel německé publikum německý kontrabasista, pro české návštěvníky měl připravené průvodní slovo klarinetista Tadeáš Šorejs. Před orchestrem se střídali dirigenti Josef Koreis a Markus Werner. V průběhu večera zazněla hudba od soudobých německých a rakouských skladatelů a slavné filmové skladby od hvězd tohoto žánru ( např.John Wiliams ). Pro vystoupení skupiny mažoretek byla v programu zařazena hudba Františka Kmocha. Během koncertu pozval Josef Koreis na podium bývalého dirigenta DOM a svého profesora z konzervatoře v Plzni v jedné osobě, Jaroslava Zímu. Ten s orchestrem ukončil svým vystoupením první polovinu koncertu. Druhá polovina koncertu přinesla posluchačům další zážitky v podobě skvěle instrumentované hudby. Orchestr ji mohl dobře interpretovat díky velkému obsazení jak dechových, tak bicích nástrojů. Nejen pro běžné posluchače, ale i pro hudebníky byl skvělým zážitkem zvuk orchestru, kde nechyběly hoboje, angliký roh, basklarinety , fagoty , marimby, zvony, zvonkohry a další krásné nástroje. To vše dobře připravené a sladěné dohromady znamenalo skvělý zážitek pro početné publikum. Koncert v Mitterteichu vyslechlo zhruba 700 posluchačů z Německa i z Čech. Účinkující se od publika dočkali potlesku ve stoje a celá akce byla ukončena hymnami Německa , České republiky a Evropské unie.

náš DOM s mažoretkami ve spolupráci s německými hudebníky koncert v Německém Mitterteichu. Pod vedením Josefa Koreise a Petry Koreisové absolvoval DOM zkoušky jak v Mariánských Lázních, tak v Německu. Na koncert do Mitterteichu všechny srdečně zveme !!!
Josef Koreis udržuje se svými žáky po řadu let hezkou vánoční tradici. Na Štědrý den, při jakémkoliv počasí, obcházejí Mar. Lázně i přilehlé okolí a všem pro radost vyhrávají vánoční písně a koledy. Jejich vystoupení mají pěkné 
prosince konal v sále školy téměř devadesátiminutový koncert právě pro naše hosty z Domova pro seniory v Úšovicích. Vystoupil pěvecký sbor Canzona. Pod vedením L. Čechové a za klavírního doprovodu J. Zábranové zazpíval sbor málo známé koledy z Moravy a ze Slovenska. Dále si mohli posluchači poslechnout Mozartovo Divertimento č. 4 B dur v podání Klarinetového tria. Velká část koncertu patřila folklórnímu souboru Rozmarýnek, který vedou S. Országh a L. Gaierová. Rozmarýnek pro posluchače připravil několik málo známých koled, a dále tradiční vánoční písně a koledy. I když někteří žáci a soubory naší školy budou ještě v prosinci vystupovat, koncert 20. prosince byl posledním vystoupením a hezkou tečkou za letošními koncerty v ZUŠ. Budeme se těšit na podobné akce i v příštím roce!
V neděli 17.12., tedy třetí neděli adventní, se v trstěnickém kostele konalo tradiční setkání Slova a hudby, letos již posedmé, jak přítomným potěšeně sdělil duchovní, který toto setkání uvedl. O hudbu se postarali žáci ze třídy K. Hovorky a klavíristka ze třídy H. Strejčkové. Flétnový a žesťový soubor, stejně jako všichni sólisté, se nenechali zaskočit chladným kostelním prostředím a potěšili posluchače velmi pěknými výkony. O klavírní doprovody se postarali H.Strejčková a O.Cretan. Atmosféru tohoto adventního odpoledne si můžete přiblížit ve fotogalerii.
V sobotu 16.12. zpříjemnili žáci ze třídy K. Hovorky sobotní odpoledne mariánskolázeňským seniorům. Trumpetisté, hornisté a flétnisté se představili v téměř hodinovém programu, který p.uč.Hovorka uváděl slovem. Velký úspěch slavily oba soubory – žesťový a flétnový, ale i sólisté se blýskli velmi pěknými výkony. Svoje první vystoupení na zobcovou flétnu zde absolvoval nejmladší z účinkujících, Sebastian Cretan. Všechny sólisty doprovodil na klavír Olimpiu Cretan. Velký úspěch celého odpoledního koncertu dokládá i zájem o společné závěrečné fotografování seniorů s účinkujícími. Tuto i další fotografie najdete ve fotogalerii.