- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 3693
12. prosince odpoledne zaplnily soubory naší školy Městské divadlo. Probíhala generálka a zvukové zkoušky na vánoční koncert. Ten začal od 18 hodin. Už od půl šesté ale vítal návštěvníky koncertu žesťový soubor(um. ved. Josef
Koreis) ve foyeru divadla. V 18 hodin přivítali moderátoři večera Michaela Turková a Michal Plzák návštěvníky koncertu. Ústředním motivem průvodního slova, které si moderátoři sami připravili, byl adventní kalendář. Pod každým dnem byl jeden z vystupujících souborů. Posluchači měli možnost slyšet Smyčcový soubor se zpěváky (um. ved. E. Smrčková a L. gaierová), Soubor zobcových fléten (um. ved. K. Hovorka), Akordeonový soubor (um. ved. J. Jílek), Kytarový soubor (um. ved. T. Honzírek), flétnistku Denisu Doffkovou za doprovodu J. Zábranové (uč. L. Čechová), Kytarové duo ze tř. A. Kotlara, Klarinetiové trio ze tř. P. Čecha, pěv. sbor Canzona (um. ved. L. Čechová) s klavíristkou J. Zábranovou, a nakonec folklórní soubor Rozmarýnek (um. ved. S. Országh a L. Gaierová). Na závěr se k Rozmarýnku přidal pěv sbor Canzona a společně ukončili koncert koledou Narodil se Kristus Pán.Pro účinkující je vystupování v Městském divadle svátkem a věříme, že i pro návštěvníky koncertu bylo předvánoční setkání s hudbou příjemným zážitkem. Kromě celé řady adventních akcí čeká žáky naší školy ještě jeden velmi příjemný koncert - vánoční koncert pro Domov pro seniory v Úšovicích. Během celého roku jezdí děti hrát pravidelně každý měsíc do Úšovic. Tentokrát nás obyvatelé domova pro seniory navštíví v našem hudebním sále. Je velkou výhodou, že mohou přijet i ti, kteří jsou na vozíčku. Jak posluchači, tak účinkující se na tento koncert těší... -fotogalerie-

Tradiční vánoční trh se konal na kolonádě v Mariánských Lázních již podvanácté, tentokrát ve dnech 7. -10. prosince 2017. Jako každý rok i letos na vánočním trhu vystupovaly soubory z naší školy. Ve čtvrtek program zahájil pěvecký
ve Velké Hleďsebi. Ten už tradičně patří smyčcům. O program se postaral Komorní smyčcový orchestr složený z bývalých žáků naší školy a smyčcový orchestr složený z našich žáků. Oba soubory vede Eva Smrčková, která s nimi celý program nastudovala. V druhé části vystoupil Žesťový soubor vedený Josefem Koreisem. V Charpantierově skladbě Te Deum se všichni účinkující v závěru spojili, zcela zaplnili prostor v přední části kostela a společně slavnostně zakončili celý koncert. Účinkujícím na závěr přišla poděkovat starostka Velké Hleďsebe Ing. J. Brožová Lampertová. Smyčcaři s E. Smrčkovou zakončili první adventní neděli ještě večerním koncertem v Městském muzeu, Žesťový soubor s J. Koreisem přispěl ke sváteční atmosféře vystoupením ve Velké Hleďsebi při rozsvěcování vánočního stromu.
28. listopadu se v hudebním sále konal další z hudebních podvečerů. Program koncertu byl hodně rozmanitý. Posluchači měli možnost slyšet málo známé koledy z různých koutů Čech v podání dětského sboru Canzona, hudbu starých českých mistrů pro dechové nástroje, zpěv, zobcové flétny, sólový klavír, kytaru a v závěru koncertu také jazz.
a Františka Kramáře pro klarinet v podání Adély Tamokové a Lenky Hůrkové. Stanislav Knaizl hrál na basklarinet Zbojnickou sonatinu od Oldřicha Flosmana. První část koncertu proběhla ve spolupráci s klavíristkou, ve druhé části zaznělo Divertimento B dur od W.A. Mozarta v podání Klarinetového tria. Průvodním slovem posluchače koncertu provedl Petr Čech.
Dne 8. listopadu se v Městském muzeu v Mariánských Lázních konala vernisáž výstavy Marty Nyklesové pojmenovaná „ZEMÍ I NEBEM“.
vystoupení se posluchači mohou těšit také na soubory.