- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Rozmarýnek - dětský folklórní soubor
- Zobrazení: 6102
Členové folklórního souboru Rozmarýnek a pěvecký sbor Canzona připravili na předvánoční čas dvě vystoupení. V sobotu 18. prosince se v Městském muzeu
konal vánoční koncert. Prostředí muzea je velmi příjemné a pro podobné koncerty velmi vhodné. Proto věříme, že si posluchači najdou brzy cestu na akce, které naše škola bude v Městském muzeu pořádat. Se stejným programem soubory pod vedením S. Országha a Dipl. Mus. O. Cretana vystoupily také v pondělí v ÚSP Úšovice pro seniory. S ÚSP škola spolupracuje trvale, koncerty pro seniory se konají každý měsíc. Ten vánoční byl velmi příjemný, v pořadu vystoupil se svým vánočním vyprávěním ing. Petr Bořil, který také s ÚSP řadu let spolupracuje. - fotogalerie muzeum - - fotogalerie usp -

15. prosince se v sále ZUŠ konal vánoční koncert žáků. Program tohoto koncertu bývá věnován hudbě starých mistrů a hudbě s vánoční tématikou. Stejné to bylo také letos. Na závěr koncertu zahrál posluchačům na cestu domů žesťový soubor koledy. -
svého dlouholetého dirigenta a vedoucího Alexandra Smutného. Jedná se o tradiční akci a každoroční vrchol celoroční práce souboru, kde spolupracuje několik generací bývalých i současných žáků školy. Tradičně se na koncertě podílí „Skřivánci z Jihu „ pod vedením Mgr. E. Smutné.
V pondělí 20.12.se konal v Městském muzeu koncert pěvecké třídy p.uč. Dipl.Mus. Olimpiu Cretana. V předvánočním čase není o koncerty nouze, a tak se někdy může stát, že návštěvnost té které akce není právě nejsilnější. To však rozhodně nebyl případ tohoto podvečera – Muzeum se zaplnilo takřka do posledního místečka a posluchači dobře věděli, proč přišli. Přehlídka zpěvaček a zpěváků všech věkových kategorií rozhodně potěšila. Pro nemoc sice nemohli vystoupit všichni, kteří figurovali v programu, ale i tak to byl koncert velmi zajímavý a pestrý. Od písniček pro nejmenší, přes lidové, trampské, pohádkové až k muzikálům. Výkony všech účinkujících potěšily – ať to byla roztomilost malých či zralé výkony slečen téměř dospělých. V úplném závěru, pro navození vánoční atmosféry, vystoupili ti nejmenší s koledami, sólově i ve sboru. Velký potlesk byl zaslouženou odměnou pro účinkující i jejich pedagoga, který celý koncert nejen slovem uváděl, ale všechny písně sám doprovázel na klavír. Podívejte se sami ve
Svoji přehrávku měli 21. prosince žáci ze tříd Olgy Vohnoutové a Jiřího Jílka. Mezi vystupujícími dětmi byli také ti, kteří se učí hrát teprve od září. Předvánoční čas byl určující i pro repertoár - posluchači z řad rodičů si kromě běžných skladeb mohli poslechnout také koledy. Kromě začínajících žáků měl svoji premiéru také nový kolega z řad učitelů Jiří Jílek - stejně jako jeho dvě vystupující žákyně působí na škole od září tohoto roku.
divadle se uskutečnil koncert, kde jako sólisté vystoupili hornista Jakub Zigmund ze třídy J. Koreise, klarinetista Patrik Černý ze třídy Mgr. P. Čecha a flétnistky Lucie Hajíčková a Martina Konečná ze třídy Mgr. L. Čechové. Koncert dirigoval další z pedagogů školy, učitel zpěvu a sbormistr Dipl. Mus. O. Cretan, pořadem posluchače provedla Kamila Cretan. Dopolední generální zkoušku pečlivě vyslechl také teprve několikatýdenní Sebastian Cretan. Poděkování za skvělou spolupráci a podporu mladých hudebníků, pro které je vystoupení se symfonickým orchestrem skvělým zážitkem, patří především šéfdirigentovi ZSO Michaelu Roháčovi. Ten se mladým hudebníkům i posluchačům systematicky věnuje již řadu let.
Ve středu 8. prosince se v Městském muzeu Mariánské Lázně konal koncert. Ředitel muzea ing. Jaromír Bartoš nabídlprostory ke koncertní činnosti. Jedná se o nabídku velmi zajímavou, protože v muzeu bude možné provést i některá vystoupení tanečního oddělení. Výstavy výtvarného oboru již řadu let v muzeu probíhají, a tak se budou moci v příjemném prostředí domu, kde pobýval např. J. W. Goethe, představovat všechny obory naší ZUŠ.