- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Jazzové kombo - NBS
- Zobrazení: 2374
Dne 16. prosince se v Mariánských Lázních v klubu Na Dvorku uskutečnil koncert tří jazzových orchestrů z našeho kraje. V rámci večera mohli diváci slyšet dvě kapely působící v ZUŠ F. Chopina z Mar. Lázní EJO a NBS (kapelník Tomáš Stich). Poslední blok koncertu obstaral Jangband z Chebu (kapelník Michal Holota). 
V úvodní části koncertu dostali možnost předvést členové bigbandu EJO (Elementarní jazzový orchestr), co od září pod vedením kapelníka Tomáše Sticha dokázali nastudovat v pozměněném obsazení. Orchestr na konci minulého školního roku opustili někteří členové, protože odešli studovat do větších měst na vysoké školy. S tímto fenoménem si bohužel musí vedoucí orchestrů v ZUŠ každoročně dokázat poradit. A nutno podotknout, že v případě EJA byl po zapracování nových žáků rozdíl oproti loňským koncertům téměř zanedbatelný. Za to patří dík především stálým členům, na které je možno se vždy a za všech okolností spolehnout-kapela EJO v každé ze svých tří sekcí takové hudebníky má. Celá první část vygradovala skladbou F. Mercuryho Crazy Little Things Called Love a početná skupina diváků si vytleskala přídavek.
Po krátké přestavbě pódia nastoupila kapela NBS (Nothin' But Saxophones), která hraje v nepozměněném obsazení již několik sezón. To se samozřejmě projevilo na jistotě, se kterou se kapela ujala další hudební produkce. Po několika úvodních skladbách se publikum dostávalo do správné "provozní teploty" a na závěr hodinového bloku si fanoušci vyžádali několik přídavků. Jak říká kapelník a vedoucí souboru Tomáš Stich, " přesně pro tyto chvíle stojí za to dělat muziku opravdu poctivě." NBS prezentovalo stejně jako EJO několik nových skladeb a aranžmá, které diváci mohli slyšet poprvé. A podle ohlasů diváků si nevedly vůbec špatně. Za zmínku stojí snad ještě změna na postu frontmanky kapely. S NBS tentokrát vystoupila Anna Mudrová a je třeba dodat, že potvrdila pověst talentované a výborně připravené zpěvačky.

se konala v Chebu, s přehledem zvítězilo saxofonové kvarteto Easy Going. Soubor se stal dokonce absolutním vítězem soutěže s nejvyšším bodovým ziskem napříč kategoriemi. Čtveřice saxofonistů tak získala možnost zúčastnit se národního finále, které se konalo 21. dubna 2023 v Liberci. Karolína Šperlová, Viktorie Smutná, Patrik Sýs a Tomáš Pospíšil svoji příležitost v Liberci dokonale využili. Získali druhou cenu. Když si uvědomíme, že do Liberce se sjeli nejlepší soubory z celé republiky a rozhodují často desetinky bodů, je jasné, že se jedná o velký úspěch. V komorní hře hudebník musí prokázat individuální kvalitu, ale hlavně schopnost spolupracovat. I proto si zaslouží gratulaci jejich učitel Tomáš Stich, který je ke skvělému úspěchu přivedl. Gratulujeme !