- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Jazzové kombo - NBS
- Zobrazení: 2805
V sále ZUŠ 25. června proběhla "sváteční" akce. Svůj absolventský koncert hráli saxofonistka Tereza Šimková (třída Tomáše Sticha) a klavírista Filip Pospíšil(třída Josefa Slavíka). Oba absolventi mají za sebou spoustu krásných vystoupení. Tereza kromě saxofonu studovala také hru na zobcovou flétnu (třída L. Čechové), řadu let působila jako hráčka v kytarovém souboru. Na zobcovou flétnu si také zahrála sólově se Západočeským symfonickým orchestrem. Jako saxofonistka působila v souborech ve třídě Tomáše Sticha. Klavírista Filip Pospíšil působil především jako hráč v jazzových souborech Tomáše Sticha. Tereza i Filip odcházejí studovat na vysoké školy. Je jasné, že hudba má v jejich životě pevné místo. Přejeme jim hodně štěstí ! Spolu s absolventy na koncertě vystoupil soubor NBS, o doprovod Terezy Šimkové se postarali Olimpiu Cretan a její učitel Tomáš Stich. S Filipem Pospíšilem si na tenorsaxofon zahrál jeho bratr Tomáš. (foto P. Čech)

V pátek 14. února 2020 navštívily naši školu soubory ze ZUŠ Kralovice. Jednalo se o soubory s názvem Betula a Okteto. Oba tyto soubory vede ředitel kralovické ZUŠ Luboš Marek, který působil před svým nástupem na místo ředitele školy nějaký čas také jako učitel v ZUŠ F. Chopina. Luboš Marek je nejen vedoucím souborů, ale veškerý repertoár pro své žáky také aranžuje. Koncert byl zajímavý netradičním složením vystupujících souborů, které ve výsledku zněly přirozeně a příjemně. Posluchači si mohli poslechnout známé skladby (Korsakov- Let čmeláka, kde hlavní role byla svěřena akordeonu), ale také originální skladbu od vedoucího souboru (L. Marek - Kelti a barbaři). Ve druhé části koncertu vystoupily soubory ze ZUŠ F. Chopina pod vedením Tomáše Sticha – Elementární jazzový orchestr a NBS. V jejich podání zazněly známé kompozice od klasického jazzu 20. století až po známé filmové skladby. Stejně jako Luboš Marek i Tomáš Stich je autorem úprav pro své soubory. Společný koncert byl příjemnou akcí a těšíme se na reprízu v Kralovicích, která proběhne v jarních měsících letošního roku.