- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Jazzové kombo - NBS
- Zobrazení: 5178
Ve dnech 1. - 4. května se v Manském dvoře u Mariánských Lázní opět setkali čeští a němečtí hudebníci na společném soustředění. Jednalo se o žáky ZUŠ F.Chopina, Musikschule Tirschenreuth a Otto Hahn Gymnasium Marktredwitz. V uvedeném čase hudebníci pracovali na skladbách, které pak zazněly na společném koncertu v neděli 4. května na kolonádě. Kromě uvedených hudebníků se na nedělním vystoupení podíleli také někteří členové pražské kapely „Concrete Ostrich“, která na kolonádě vystoupila v sobotu. Celý koncert připravil a na soustředění se žáky pracoval Václav Eichler, učitel, který působí jak v Čechách, tak také v Německu. Celá akce proběhla úspěšně a mladí hudebníci ji absolvovali s nadšením Zatěžkávací zkouškou bylo chladné počasí, které se aspoň v neděli umoudřilo a koncert na kolonádě měl úspěch. Celý projekt finančně podpořilo Koordinační centrum Tandem v rámci projektu „Kulturjam“. -fotogalerie-

Ve čtvrtek 2. května odpoledne se po roce opět sešel v Manském dvoře česko - německý bigband. Jedná se o žáky ze ZUŠ F. Chopina, z hudební školy v Tirschenreuthu a o studenty z Otto Hahn Gymnasium Marktredwitz. Třídenní soustředění připravil a vedl učitel Václav Eichler, který na zmíněných školách vyučuje. Setkání českých a německých hudebníků vyvrcholilo koncertem na mariánskolázeňské kolonádě v neděli 5. května v 15 hodin. Počasí hudebníkům přálo a kolonáda byla zaplněna posluchači. Akce se konala především díky spolupráci ZUŠ F.Chopina a Kreismusikschule Tirschenreuth. Významně soustředění podpořilo Koordinační centrum Tandem v rámci projektu "Sousedé se stávají přáteli" a za aktivitu a práci s hudebníky patří poděkování Václavu Eichlerovi, který je zároveň duchovním otcem spolupráce mezi českými a německými hudebníky. Česko-německý bigband vystoupí opět na "Kolonádě plné hudby, tance a zpěvu" , kterou pořádá ZUŠ F.Chopina již pošesté 19. května 2013. 