- Podrobnosti
- Napsal Administrator
- Kategorie: Kytarový soubor
- Zobrazení: 4308
V neděli 10. prosince vystoupil kytarový soubor pod vedením Tima Honzírka a flétnový soubor pod vedením Karla Hovorky na adventním koncertě na zámku Kynžvart. V krásném prostředí zámeckého sálu zahrály soubory renesanční,
barokní skladby a latinskoamerické tance. Představili se i sólisté. Na kytaru Michal Strnad, Marek Brštiak a Patrik Novák. Na flétnu zahráli Tereza Hartlová a Jan Řehák, na trubku Daniel Korec. Na závěr zahráli mladí hudebníci několik koled a posluchači je odměnili vřelým potleskem. -fotogalerie-

V sobotu 30. září odcestoval kytarový soubor ze ZUŠ Fryderyka Chopina z Mariánských Lázních pod vedením T. Honzírka ve složení T. Šimková, L. Hůrková, E. Procházková, A .Drexlerová, P. Novák a A. Novák na španělský ostrov Menorca. Na ostrově prožili jeden týden, během kterého se věnovali nácviku nových skladeb a také odehráli dva koncerty. První vystoupení se konalo ve městě Arenal de´n Castell, druhé pak v historickém městečku Ciutadella. Koncerty navštívilo mnoho lidí z různých zemí a setkaly se s velkým úspěchem. Během pobytu měli mladí hudebníci také čas na poznávání krásně zeleného ostrova. Navštívili půvabnou rybářskou vesničku Fornells, maják a nejvyšší horu Menorcy Monte Toro s výhledem na celý ostrov. Kytara a Španělsko k sobě neodmyslitelně patří, a tak pobyt a koncertování bylo pro mladé kytaristy velmi inspirující.