- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Kytarový soubor
- Zobrazení: 4821
Dne 2. července vycestoval kytarový soubor ze ZUŠ Fryderyka Chopina pod vedením Tima Honzírka do Izraele. Soubor ve složení T. Šimková, L. Hůrková, E. Procházková, P. Novák a A. Novák dostal pozvání konzervatoře
partnerského města Kyriat Motzkin. Během šestidenního pobytu se kytaristé seznámili se studenty a vzájemně se poznali. První den proběhlo setkání na městské radnici, kde byl doladěn pestrý program. Naši hostitelé nás během pobytu provedli městem, navštívili jsme muzea, památky a nedaleká města Haifa a Akko. Velmi zajímavá byla cesta na sever ke Galilejskému jezeru, Golanským výšinám a do národního parku Ten Dan. Velkým zážitkem byl koncert v sále konzervatoře za účasti zastupitelů města a ředitelky školy Yoni Shimoni. Zazněly renesanční a barokní skladby, dále latinskoamerické tance, které publikum ocenilo vřelým potleskem. Sólově se představil kytarista Patrik Novák a flétnistka Tereza Šimková za doprovodu T. Honzírka. Velký ohlas měla hebrejská píseň Shalom Aleichem, při které se posluchači přidali svým zpěvem. Na závěr zahráli společně čeští a izraelští studenti píseň Santa Lucia. Cesta do Izraele byla pro mladé hudebníky skvělým poznáním a zážitkem.

a sólista Patrik Novák ze tř. Tima Honzírka. Patrik Novák získal v silně obsazené kategorii čestné uznání. V komorní hře soutěžilo kytarové kvarteto ve složení Daniel Indra, Nguyen Huy Khánh, Petr Graulich a Karel Suchánek. Soubor zahrál tři barokní skladby, dále pak dva latinskoamerické tance, kterými zaujal porotu i obecenstvo. Výkony soutěžících hodnotila sedmičlenná porota, složená z profesorů konzervatoří a vysokých škol. Předsedou poroty byl
přední kytarista a pedagog Petr Saidl. Porota ocenila soubor prvním místem. Úspěšným kytaristům a jejich učiteli Timovi Honzírkovi gratulujeme !!!