- Podrobnosti
- Napsal Administrator
- Kategorie: Kytarový soubor
- Zobrazení: 4870
V pátek 14. dubna vystoupil kytarový soubor pod vedením Tima Honzírka v rámci kulturních Velikonoc na zámku ve Svojšíně. V nádherném prostředí zámeckého sálu zazněly renesanční a barokní skladby, ale také
díla klasických autorů. Vystoupili sólisté Marek Brštiak, Patrik Novák a flétnistka Tereza Šimková. V programu si zahrálo i kytarové duo Lenka Hůrková a Eva Procházková. V druhé části koncertu zahrál soubor latinskoamerické tance za doprovodu rytmických nástrojů. -fotogalerie-

Velkým úspěchem skončila krajská soutěž ve hře na kytaru pro kytaristy ze ZUŠ F. Chopina. Vystoupili zde celkem tři sólisté a čtyři soubory z Mariánských Lázní. Všichni získali první ceny. Z celkového počtu 31 souborů a sólistů v krajském kole postoupilo do národního finále pět sólistů a dva soubory. Z těchto postupujících je z Mariánských Lázní Patrik Novák a kytarové kvarteto (Indra, Nguyen, Graulich, Suchánek, uč. T. Honzírek) a kytarové duo (Černý, Janoch, uč. A. Kotlar). Na základě dosaženého bodového hodnocení se stal absolutním vítězem celé soutěže Marek Brštiak ze třídy Tima Honzírka. Všem úspěšným žákům gratulujeme a postupujícím přejeme hodně úspěchů v národním kole!