- Podrobnosti
- Napsal Tereza Slabejová
- Kategorie: Kytarový soubor
- Zobrazení: 5799
Dne 16.12 se v německém Neualbenreuthu konal vánoční koncert žáků ZUŠ F. Chopina. Vystoupil kytarový soubor pod vedením Tima Honzírka a kytaristka Eliška Dedková ze třídy Alexandra Kotlara. Celým večerem nás provedl pan Jose Agüeros, velký milovník hudby a pořadatel celého koncertu. V první polovině koncertu zazněly spíše skladby z období renesance a baroka. Po krátké přestávce jsme se přenesli do Latinské Ameriky a ponořili jsme se do jejích rytmů. Na závěr koncertu jsme vyslechli vánoční koledy. Celý večer se velmi vydařil a my doufáme, že si v Neualbenreuthu znovu zahrajeme.

Místnosti zdobily skleněné vitríny s různými předměty každodenního života z minulého století. V první polovině koncertu si diváci vychutnávali skladby mistrů z období renesance a baroka. Koncert zahajovalo kytarové kvarteto ( N. Špetová, T. Slabejová, N. Turková, A. Peteřík ) v doprovodu flétny v podání Kláry Dedkové. Dále vystupovalo kytarové duo ( V. Jindřich, M. Nguyen Hoang Chinh) a dva sólisté ( Václav Jindřich a Adam Peteřík ). Po krátké přestávce koncert pokračoval v rychlejším tempu skladeb z Latinské Ameriky. Diváci byli nadšení a vyžádali si přídavek v podobě skladby Prolutzo. Moderátorské role se ujal pan José Agueras , pořadatel celého večera. Diváci odcházeli s pocitem dobře stráveného večera a účinkující s radostí z úspěchu a uznání, které jim diváci projevili.