- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Kytarový soubor
- Zobrazení: 5571
Již několik let se koncem května v Mariánských Lázních setkají studenti kytarové hry z hudební školy v německém Selbu se svými mariánskolázeňskými kolegy. Výsledkem bývá koncert kytaristů - od žáků ZUŠ až po budoucí profesionály. Tentokrát se tento reprezentativní koncert konal v sále mariánskolázeňského hotelu Monty. Naši školu zastupovali žáci ze třídy Tima Honzírka, mezi německými kytaristy vynikal kytarista Benjamin Doss. -fotogalerie-

Dne 10.4.2010 se ve zcela zaplněné aule kláštera ve Waldsassen konal mezinárodní koncert německých, rakouských a českých kytaristů. V první polovině slavnostního koncertu se představili žáci kytarové třídy Tima Honzírka z mariánskolázeňské ZUŠ F. Chopina. Nejprve účinkovalo kytarové kvarteto ve složení Nikola Špetová, Tereza Slabejová, Nikola Turková a Adam Peteřík. Zvuk kvarteta rytmickým doprovodem obohatila Eliška Mallá a hrou na zobcové flétny Klára Dedková. Jako sólista vystoupil Václav Jindřich, který také s Martinem Nguyenem přednesl kytarová dua. Příjemným prostředí auly kláštera se nesly skladby renesance, baroka a latinskoamerické tance. Ve druhé části kytarového koncertu se prezentovali studenti třídy klasické kytary prof. Wolfganga Guttmanna ze salzburgského Mozartea. V jejich podání zazněly virtuozní skladby z převážně soudobé tvorby.