- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Kytarový soubor
- Zobrazení: 6990
Kytarový soubor ze třídy T. Honzírka byl letos jako host opět pozván k účinkování na Koncertě kytaristů Plzeňského kraje. Slavnostní koncert se konal 25. 4. v prostorách Západočeského muzea v Plzni. Mariánskolázeňští kytaristé jej zahájili blokem skladeb starých mistrů a tanci latinskoamerické provenience.

V sobotu 3. 3. 2007 se v aule kláštera starobylého německého města Waldsassen konal další ze společných česko-německých koncertů. Mladí kytaristé z obou zemí na něm představili autory a skladby od renesance po současnost. Českou stranu i mariánskolázeňskou ZUŠ F. Chopina již po několikáté reprezentovalo kytarové kvarteto ze třídy T. Honzírka, tentokrát ve složení N. Špetová, T. Slabejová, N. Turková a A. Peteřík. Jejich vystoupení obohatila hrou na zobcovou flétnu R. Fiedlerová (třída Z. Pešky), o rytmický doprovod se postarala E. Mallá (třída T. Honzírka). -