- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Komorní smyčcový soubor
- Zobrazení: 2438

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 se v hudebním sále školy konal vánoční koncert smyčcového orchestru. Díky nadšeným hudebníkům z řad našich absolventů si mohou naši současní žáci zahrát ve větším smyčcovém souboru. Stávající členové smyčcvého orchestru by mezi sebou rádi přivítali nové členy do všech skupin, nejvíce pak kontrabasisty. Kontrabas je krásný nástroj s širokým uplatněním ve všech hudebních žánrech, pro kontrabasistu není problém velmi rychle zvládnout také basovou kytaru. Program koncertu se svými svěřenci připravil a také provedl učitel hry na violoncello a zástupce ředitele ZUŠ Petr Šustek, kterého v závěru koncertu podpořil syn. -fotogalerie -

Již dvacátý ročník adventních koncertů zahájili žáci ZUŠ Fryderyka Chopina v neděli 1. prosince ve Velké Hleďsebi u Mariánských Lázní. I před dvaceti léty vystupovali na tomto koncertě žáci ze třídy Mgr. Evy Smrčkové, stejně jako v neděli 1. prosince 2019. Dalším účinkujícím byl smyčcový soubor složený z bývalých žáků školy fungující pod stejným vedením. Celý koncert byl zakončen vystoupením žesťového souboru ze třídy Josefa Koreise. Adventní koncerty mají ve Velké Hleďsebi tradici a rádi zde vystupujeme. Zejména proto, že se tato vystoupení těší příjemné pozornosti vděčných posluchačů, které stejně jako účinkující neodradí ani prosincová zima.