- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Komorní smyčcový soubor
- Zobrazení: 4595
Konec listopadu a prosinec jsou spojeny s velkým množstvím předvánočních akcí a koncertů. Začínáme tradičně v Lázních Kynžvartu, stejné to bylo i letos. Na prvním letošním adventním koncertu 26. listopadu vystupoval flétnový soubor pod vedením K. Hovorky, pěvecký sbor Cantamus pro gaudio a Lenka a Petr Čechovi. V neděli 27. listopadu pak ve Velké Hleďsebi vystupovaly hned dva smyčcové soubory - komorní smyčcový soubor žáků ZUŠ a smyčcový soubor složený z dospělých absolventů školy. Oba smyčcové soubory vede Eva Smrčková V druhé části programu vystoupil žesťový soubor vedený Josefem Koreisem. Na konci programu vystoupili všichni účinkující společně. -fotogalerie Kynžvart- -fotogalerie Velká Hleďsebe-

V neděli 29. listopadu 2015 se konal ve Velké Hleďsebi tradiční adventní koncert. První z hleďsebských koncertů patří vždy žákům ZUŠ Fryderyka Chopina. Letos hrály Komorní smyčcový soubor pod vedením Evy Smrčkové, Soubor zobcových fléten pod vedením Karla Hovorky, sólově vystoupili Jan Řehák (tř. K. Hovorky) na zobcovou flétnu a Daniela Matoušová (tř. H. Strejčkové) na příčnou flétnu. Na klavír doprovázela Hana Strejčková, se smyčcovým souborem pak Klára Skalková.