- Podrobnosti
- Napsal Mgr. Eva Smrčková
- Kategorie: Komorní smyčcový soubor
- Zobrazení: 5739
Společný zájezd Junior Dixielandu a Komorního smyčcového souboru ZUŠ F.Chopina Mariánské Lázně se uskutečnil v době 19. – 23.7. do města Wangen im Allgäu, Německo. Čekalo nás malebné městečko a spřátelená hudební škola. Termín zájezdu byl načasovaný na městské slavnosti a Kinderfest. V tento čas slavilo v podstatě celé město konec školního roku. Byli jsme tradičně ubytováni v budově Červeného kříže, kde jsme žili skoro jako jedna rodina. Měli jsme blízko do centra oslav, parku s pouťovými atrakcemi, ’’ Festzeltu’’, středu starého města i na pódia našich koncertů. Hned první den jsme se zajeli podívat do nedalekého města Lindau a užili si podvečerní promenádu v tomto známém přístavním letovisku na břehu Bodamského jezera. V dalších dnech jsme si udělali celodenní výlet na ’’motýlí ostrov’’ Mainau, navštívili kolébku vzducholodí Friedrichshafen i s muzeem a také jsme si prohlédli rozsáhlou sbírku veteránů ve Wolfeggu. Během kulturních oslav jsme si samozřejmě nenechali ujít průvod městem s alegorickými vozy. Hlavní poslání našeho zájezdu však bylo reprezentovat naší školu a město hudbou. To jsme splnili při čtyřech koncertech v rámci festivalu. Všechny se vydařily a byly oceněny početným publikem. Dojmy ze zájezdu – jen ty nejlepší: krásné přijetí od německých přátel, pestrý program a povedená vystoupení. A hlavně výborná parta, ideálně sestavená (napůl kluci a holky, Dixieland a smyčce, mladší a starší). Počasí nám sice nepřálo, ale náladu jsme si zkazit nenechali a po celou dobu našeho pobytu panovala prima nálada.
Jen to moc rychle uběhlo…….
Zájezd se uskutečnil za finanční podpory města Mariánské Lázně.

V neděli 18.12. 2011 se uskutečnil adventní koncert v kostele sv. Víta v Trstěnicích u Mariánských Lázních. Konal se na pozvání paní starostky Heleny Repíkové a po společné domluvě byl zorganizován tak, že vyzněl jako několikanásobná premiéra. Především se zde konal adventní koncert poprvé, dále se poprvé představila naše škola na samostatném vystoupení. Velkou událostí pro obec i farnost bylo to, že po mnoha letech zazněly nově zprovozněné varhany, i když jsou ještě uprostřed oprav a pan Repík musel šlapat měchy. Právě zvuk varhan a tóny sólové trubky (Miroslav Smrčka) navodily úžasnou atmosféru, která už prostor kostela po celou hodinu neopustila.