- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Komorní smyčcový soubor
- Zobrazení: 3840
V sobotu 1. prosince zahájili žáci ZUŠ F. Chopina řadu adventních koncertů roku 2018. V Kynžvartu vystoupil Smyčcový soubor a Komorní smyčcový orchestr pod vedením Evy Smrčkové. Koncert zakončil žesťový
soubor pod vedením Josefa Koreise. V neděli se konal další adventní koncert ve Velké Hleďsebi. Ten zahájili trumpetista Daniel Brill (tř. Karla Hovorky) a Lenka Čechová (varhany). Dále hrál opět Smyčcový soubor pod vedením Evy Smrčkové.Potom vystoupil soubor zobcových fléten a soubor lesních rohů ze třídy Karla Hovorky. První adventní koncert ve Velké Hleďsebi byl zakončen vystoupením Komorního smyčcového orchestru ( ved. Eva Smrčková). -fotogalerie-

ve Velké Hleďsebi. Ten už tradičně patří smyčcům. O program se postaral Komorní smyčcový orchestr složený z bývalých žáků naší školy a smyčcový orchestr složený z našich žáků. Oba soubory vede Eva Smrčková, která s nimi celý program nastudovala. V druhé části vystoupil Žesťový soubor vedený Josefem Koreisem. V Charpantierově skladbě Te Deum se všichni účinkující v závěru spojili, zcela zaplnili prostor v přední části kostela a společně slavnostně zakončili celý koncert. Účinkujícím na závěr přišla poděkovat starostka Velké Hleďsebe Ing. J. Brožová Lampertová. Smyčcaři s E. Smrčkovou zakončili první adventní neděli ještě večerním koncertem v Městském muzeu, Žesťový soubor s J. Koreisem přispěl ke sváteční atmosféře vystoupením ve Velké Hleďsebi při rozsvěcování vánočního stromu.