- Podrobnosti
- Napsal Petr Čech
- Kategorie: Komorní smyčcový soubor
- Zobrazení: 5370
V sobotu 8. prosince se konal adventní koncert v kostele sv. Markéty v Lázních Kynžvartu. Se sborem Cantamus pro
gaudio jej připravila L. Čechová a ke spolupráci přizvala soubor zobcových flétem ze tř. K. Hovorky. Na neděli 16. prosince připravili žáci ZUŠ F.Chopina hned dva adventní koncerty. První se konal v Trstěnicích v kostele sv. Víta. Komorní smyčcový soubor (vedoucí E. Smrčková) i žákyně ze třídy H. Strejčkové se zde poprvé představili již před rokem. Protože trstěnické varhany prošly v nedávné době rekonstrukcí, mohli si v úvodu koncertu posluchači poslechnout také varhanní skladby v podání L. Čechové. Program později odpoledne děti reprízovaly na dalším adventním koncertě v kostele sv. Vavřince v Ovesných Kladrubech. Obě akce byly velice dobře navštívené. Ve středu 19. prosince hráli žáci ZUŠ v Domově pro seniory v Úšovicích. Jednalo se o vánoční program, ve kterém vystupoval Rozmarýnek (ved. S. Országh), pěvecký sbor Canzona (ved. O. Cretan) a Akordeonový soubor (ved. J.Jílek a O.Vohnoutová). Děti ze ZUŠ s hudebním programem navštěvují klienty Domova pro seniory pravidelně každý měsíc. Vánoční vystoupení je vždy svým rozsahem a sváteční atmosférou nejvýznamnější. - fotogalerie adventní koncerty - -fotogalerie koncert pro seniory -

V neděli 2. prosince zahájili žáci naší školy tradiční řadu adventních koncertů ve Velké Hleďsebi. Úvodním slovem přivítal posluchače tepelský opat Filip Zdeněk Lobkowicz. První část koncertu patřila žesťovému souboru (um. ved. Josef Koreis). V dalším programu se představil především smyčcový soubor pod vedením Mgr. Evy Smrčkové a flétnistky ze třídy Hany Strejčkové. V závěru koncertu se ve třech skladbách k instrumentalistům přidaly zpěvačky ze třídy Ivany Oblištilové . Program byl ukončen hudbou Jana Jakuba Ryby. Teplota pod nulou "zkoušela" odolnost účinkujících i posluchačů, kteří zcela zaplnili kostel. Zimní počasí a sníh však k adventní atmosféře koncertu přispěly dokonale.