- Podrobnosti
- Kategorie: Kytarový soubor
- Zobrazení: 5331
V sobotu 26.3.2011 se ve zcela zaplněném sále kláštera ve Waldsassenu konal kytarový koncert. V krásných prostorách auly vystoupili studenti profesora Wolfganga Gutmanna z university Mozarteum Salzburg a žáci ze třídy Tima Honzírka z mariánskolázeňské ZUŠ Fryderyka Chopina.Ti v první části koncertu zahráli barokní a klasické skladby. Repertoár zpestřili latinskoamerickými tanci se sólovou flétnou. V druhé části zazněly virtuózní skladby převážně z barokního a klasického repertoáru studentů vysoké školy ze Salzburgu.

a v komorní hře. Předsedou poroty byl vynikajicí koncertní kytarista a pedagog plzeňské konzervatoře Ozren Mutak. Z mariánskolázeňské ZUŠ Fryderyka Chopina soutěžilo osm kytaristů. V I. kategorii získala první místo s postupem do celostátního kola Eliška Dedková ze třídy A. Kotlara. Třídu T. Honzírka reprezentovalaTereza Šupová, která v nulté kategorii získala 3. místo, a Václav Jindřich, který ve třetí kategorii vyhrál první cenu s postupem do celostátního kola a stal se absolutním vítězem celé soutěže. Také v komorní hře byli mladí kytaristé úspěšní. Kytarové duo Martin Nguyen Hoang Chinh a Václav Jindřich i kytarové kvarteto ve složení Nikola Špetová, Tereza Slabejová, Nikola Turková a Adam Peteřík ze třídy T. Honzírka získaly první cenu.